Gazeta szkolna

Gazeta szkolna Fabryka Słowa to cykliczne pismo, najczęściej miesięcznik (rzadziej dwumiesięcznik), ukazujące się w Piętnastce od 2007 roku. Przez pierwszy rok gazeta nosiła tytuł Szkoła na 5.

Pod nazwą Fabryka Słowa kryje się jednak przede wszystkim koło zainteresowań, które obejmuje swoją działalnością wiele obszarów – nie tylko składanie i wydawanie gazety, ale również współtworzenie Gazety Młodych, kręcenie filmów, wycieczki do redakcji lokalnych i krajowych, organizowanie happeningów promujących koło i szkołę, udział w Olimpiadzie Medialnej i innych konkursach czy organizowanie warsztatów dziennikarskich.

Redakcja młodych dziennikarzy była wielokrotnie nagradzana w Regionalnym Konkursie Gazetek Szkolnych organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Za zdobyte w ramach grantów oświatowych pieniądze Fabryka Słowa zakupiła sprzęt potrzebny w pracy redakcyjnej – dyktafony, aparaty fotograficzne, drukarkę, monitor, ale także materiały promujące koło: długopisy, notesy, kubki, roll upy z logo Fabryki Słowa.

FS to grupa młodych zapaleńców, którzy chcą wspólnie realizować swoje pasje. W każdej chwili możesz do nich dołączyć!:-)

Chcesz zobaczyć, czym się zajmują? Zapraszamy Cię do obejrzenia zdjęć z wybranych akcji oraz klikania na linki do filmików i artykułów.

PUBLIKUJEMY NASZE TEKSTY W GAZECIE MŁODYCH WYDAWANEJ CO MIESIĄC JAKO SPECJALNY DODATEK GAZETY WYBORCZEJ:

Na dobry początek – kim jesteśmy? czytaj

Ada Jeziorska o swoim dziadku: czytaj

Życzenia świąteczne: czytaj

Angelika Russ słucha wojennych wspomnień swojego pradziadka: czytaj

Patriotyzm oczami młodych: czytaj

Promujemy Bydgoszcz: czytaj

Matura naszych rodziców:-) cz.1 czytaj

Matura naszych rodziców:-) cz.2 czytaj

Krystian Bliski rozmawia z pasjonatem Fordonu: czytaj

KRĘCIMY FILMY

Jak powstaje Fabryka Słowa? zobacz

Przedszkolaki w gościnnych progach XV LO: zobacz

Drzwi otwarte w XV LO oczami Fabryki Słowa: zobacz

Podsumowanie roku szkolnego 2014/15: zobacz

SPOTYKAMY SIĘ Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Red. Aleksandra Lewińska (siedziba Gazety Wyborczej w Bydgoszczy)

Fotograf Arkadiusz Wojtasiewicz (warsztaty dziennikarskie w XV LO)

Fotograf Marek Chełminiak z Expressu Bydgoskiego (warsztaty dziennikarskie w XV LO)

Red. Patrycja Redo – Łabędziewska (Siedziba TVN 24 w Warszawie)

Pozdrawiamy prosto ze studia TVN 24:-)!

Nasza pogodynka, Kamila Kilińska w akcji – siedziba TVN 24

Red. Zdzisław Pająk z radia PiK

Z SUKCESAMI BIERZEMY UDZIAŁ W OLIMPIADZIE MEDIALNEJ ORAZ WYGRYWAMY CO ROKU W KONKURSIE GAZETEK SZKOLNYCH:

Inga podczas finału Olimpiady Medialnej w Warszawie

Ada Jeziorska i Inga Stawicka w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy

Wpadnij do nas i… zostań!:-)

POZDRAWIAMY - REDAKCJA FABRYKI SŁOWA

aktualności: 1 (19 KB)